Szanowni Państwo!
Miło na poinformować, iż Pracownia Terapeutyczna ALFA wraz projektem The Future of Education została koordynatorem Polonijnego Dnia Dwujęzyczności w Wielkiej Brytanii.
Polonijny Dzień Dwujęzyczności, czyli Polish Bilingual Day obchodzony jest w każdy trzeci weekend października.
W tym roku celebrowany będzie 15-1 6 października. Pomysłodawcą Polonijnego Dnia Dwujęzyczności jest nowojorska Fundacja Dobra Polska Szkoła oraz jej polski partner Fundacja Edukacja dla Demokracji. Projekt współfinansowany jest w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą w 2016 roku oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych w 2015 roku.
W związku z tym chcieliśmy zaprosić Państwa do współpracy.
Pierwszy Polonijny Dzień Dwujęzyczności odbył się 10 października 2015 roku. Tego dnia w USA oraz na Ukrainie odbyły się wydarzenia celebrujące dwujęzyczność.
Zorganizowane eventy były jedynie przykładowymi, każdy z nas, każda organizacja lub polska szkoła, w swoim środowisku może zorganizować swoje spotkania i opracować swój indywidualny program, celebrujący polski język. A wszystkie atrakcje mają być jedynie pretekstem do tego, byśmy w tym właśnie dniu, znaleźli czas na to, by spotkać się z naszymi rodakami, by porozmawiać o sprawach polskich, i nie tylko – po polsku, byśmy mogli powspominać nasze polskie historie, cieszyć się tym wspólnym czasem, a przez to wszystko w żywy sposób przekazywać najmłodszym pokoleniom dzieci, już urodzonych poza granicami Polski, naszą polskość.
Zachęcamy do organizowania lokalnych wydarzeń z okazji Polonijnego Dnia Dwujęzyczności, w swoim środowisku.
Chcemy Państwu pomóc w miarę naszych możliwości w przygotowaniach obchodów tego dnia. Otrzymają Państwo materiały do ściągnięcia, opracowane plakaty Polonijnego Dnia Dwujęzyczności 2016, ulotki, zakładki do książek, przypinki i in. Wystarczy je ściągnąć i wydrukować w lokalnej drukarni.
W dniu akcji wszyscy wspierający Dzień Dwujęzyczności łączą się zmieniając swoje strony profilowe na Facebook-u na logotypy akcji.
Będziemy na bieżąco odpowiadać na Wasze pytania i zbierać od Was informację zwrotne oraz zamieszczać informacje o Waszych działaniach na naszych stronach i fanpage-u. Całość zdjęć zebranych materiałów z celebrowania Święta Dwujęzyczności zostanie przekazana do Fundacji Dobra Polska Szkoła, która to zaprezentuje je i pokaże jak Polonijny Dzień Dwujęzyczności został obchodzony w Wielkiej Brytanii.
Zachęcamy do udziału i promowania polskiego języka w swojej społeczności.
Jeśli są Państwo zainteresowani prosimy o informacje zwrotne mailowo: coachingandeducation@gmail.com
Z wyrazami szacunku
Agata Majda & Justyna Korolewicz